Jak urządzić nowoczesny taras?

Przykład przekazywania informacji

Jak urządzić nowoczesny taras?

21 czerwca 2017 Balkon i taras 0
meble na taras

Duży i przestronny taras jest marzeniem niejednego z nas. To właśnie on zastępuje często ogród, umożliwiając nam swobodny i komfortowy wypoczynek. Jest także przestrzenią w której możemy organizować różne rodzinne uroczystości oraz spotkać się ze znajomymi. Jednak najważniejsze jest aby wygodnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Jak zatem powinien wyglądać nowoczesny taras?


Nowoczesne wyposażenie – meble

meble na tarasGdy mamy już przestrzeń, którą chcemy zaaranżować jako nowoczesny taras podstawową rzeczą o której myślimy są meble tarasowe, które powinny spełniać nasze określone wymagania. Na rynku jest wiele miejsc, oferujących zakup szerokiego rodzaju mebli. Najczęściej spotykanymi są meble wykonane z naturalnego drewna, które pozwalają stworzyć harmonię nie tylko z otaczającą go przyrodą, lecz także z pozostałymi elementami wystroju, czy nawet elewacją naszego domu. Dobierając meble na nasz wymarzony taras, warto pamiętać aby były one jak najbardziej funkcjonalne, oraz dawały możliwość łatwego ich demontażu przed nadchodzącą zimą. Idealnym rozwiązaniem okaże się wybór mebli pozbawionych tapicerowanych wykończeń, gdyż nawet w czasie deszczu nie ulegną one zniszczeniu, aby powtórnie je użyć wystarczy tylko przetrzeć je ściereczką z odpowiednimi preparatami do pielęgnacji i ochrony drewna.

Własna inwencja – meble z palet i skrzynek

meble z paletW przypadku gdy wśród szerokiej oferty dostępnych mebli tarasowych, nie znajdziemy takich które spełnią nasze oczekiwania, możemy zdecydować się na wykonanie ich samemu. Pojawia się co prawda pytanie z czego wykonać takowe meble. Hitem są meble ze skrzynek, do ich wykonania potrzebujemy jedynie nieużywanych, całych skrzynek po owocach, oraz podstawowych narzędzi stolarskich takich jak:

  • młotek,
  • piła,
  • gwoździe,
  • papier ścierny,
  • pędzle,
  • impregnaty ochronne,
  • farby lub lakiery.

Najprostszym sposobem ich wykonania jest połączenie owych skrzynek wedle naszego uznania. Warto jednak pamiętać aby przed przystąpieniem do pracy dokładnie obejrzeć skrzynki oraz je oczyścić z zalegających zabrudzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie samodzielnie wykonać stoliki oraz krzesła. Jeśli zaś zależy nam na większym rozmachu, idealnym rozwiązaniem okażą się meble z palet, które także możemy wykonać samemu. Potrzebne palety możemy zdobyć na przykład na skupach palet, oferujących różne ich rozmiary po przystępnych cenach. Dzięki temu rozwiązaniu na naszym tarasie może znaleźć się komplet mebli tarasowych wykonanych własnoręcznie z palet. Pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze, w zamian otrzymamy niepowtarzalne meble które staną się piękną ozdobą przestrzeni naszego tarasu.

Estetyczna prostota – meble z betonu

meble z betonuKolejnym wartym uwagi rozwiązaniem jest wykonanie mebli z betonu. Zapewni nam to przede wszystkim trwałość i niezawodność. Decydując się na taki rodzaj mebli tarasowych, musimy pamiętać, iż ich wykonanie wymaga większej ilości pracy oraz nie zawsze będziemy w stanie wykonać je samemu. Należy tutaj zauważyć, iż ze względu na ich rozmiar oraz wagę najlepiej wykonać je na etapie prac związanych z budową tarasu, pozwoli nam to również na estetyczne ich wykończenie, za pomocą drewna. Stanowi to doskonale rozwiązanie jeśli jesteśmy miłośnikami minimalizmu i nasz dom oraz taras są zaprojektowane w taki właśnie sposób.

Odpowiednie dodatki są ważne

doniceOstatnią rzeczą w która należy wyposażyć taras są niezbędne dodatki. Zazwyczaj stanowią one użyteczny element dekoracyjny. Przede wszystkim chodzi tutaj o donice betonowe, które idealnie wpasowują się w otoczenie, a także umożliwiają nam posiadanie wielu gatunków roślin na naszym tarasie. Kolejnym niezbędnym dodatkiem często używanym jako wyposażenie tarasów są betonowe kosze, które pomimo tego, iż są wykorzystywane głównie do segregacji śmieci, dzięki swoim gabarytom i estetycznemu wyglądowi idealnie maskują swoje pierwotne zastosowanie, stając się tym samym oryginalnym dodatkiem na taras.

Podsumowując temat

Jak więc widzimy urządzenie nowocześnie wyglądającego tarasu, nie musi wiązać się z bardzo dużymi nakładami finansowymi ani też szukaniem wytwornych akcesoriów, ponieważ większość z nich możemy wykonać samemu, otrzymując nie tylko dobrze wyglądający taras, lecz także zyskując satysfakcję z samodzielnego wykończenie tej przestrzeni.