Czy korzystać z usług firmy pielęgnującej ogrody?

Przykład przekazywania informacji

Czy korzystać z usług firmy pielęgnującej ogrody?

24 czerwca 2017 Ogród 0
ogród

Posiadanie ogrodu przed domem to marzenie każdego z nas. To właśnie ten kawałek ziemi sprawia, iż mamy gdzie odpocząć, odstresować się po dniu ciężkiej pracy, czy też pełni funkcję placu zabaw dla naszych dzieci. Domy z ogródkiem zdobywają coraz większą popularność wśród mieszkańców wielkich miast. Trend ten jest szczególnie widoczny w województwie pomorskim, gdzie powstaje coraz więcej osiedli domków jednorodzinnych. Jednak posiadanie ogrodu wiąże się z koniecznością jego nieustannej pielęgnacji, która czasami jest kłopotliwa i czasochłonna. Dlatego też warto zastanowić się nad zleceniem tego zadania wyspecjalizowanym firmom.


Piękny zielony dywan – trawnik

trawnikPodstawą każdego ogrodu jest nieskazitelny, czysty i zadbany trawnik, będący idealną ozdobą otoczenia naszego domu. Aby uzyskać taki efekt należy przygotować się na ciężką i czasochłonną pracę, związaną z jego pielęgnacją. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne koszenie trawnika. Większość z nas samemu podejmuje się tego zadania, przy pomocy własnych kosiarek spalinowych lub elektrycznych. W zależności od powierzchni naszego trawnika możemy używać do tego kosiarek samojezdnych, które znacznie przyspieszą i uprzyjemnią tę czynność.

Marzenia a realizacja pomysłu

ogródGdy mamy już wielki zielony trawnik, czas pomyśleć o wypełnieniu pozostałej części która stanie się naszym wymarzonym ogrodem. Projektowanie ogrodu wymaga szczegółowej wiedzy, a także analizy kilku czynników, którymi są:
ukształtowanie terenu

  • jakość gleby,
  • nawodnienie,
  • ilość słońca w ciągu doby.

Od poprawnego przeanalizowania tychże czynników zależy między innymi późniejszy dobór roślin, krzewów i ogólna aranżacja przestrzeni. Większość z nas samodzielnie decyduje się na ten krok, musimy przygotować się na poświecenie pewnej ilości czasu, aby dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami roślin i krzewów, ich wymaganiami oraz zasadami pielęgnacji. Niezbędne okaże się zaopatrzenie się w sprzęt ogrodniczy taki jak taczka, grabie, łopata czy szpadel a także konewkę do ich podlewania.

Najważniejszy jest zamysł

ogród

W przypadku, gdy zdecydujemy się zaaranżować ogród na własną rękę, niezbędne okaże się zgłębienie wiedzy na ten temat. Jest to wiedza ogólnie dostępna oraz łatwa do przyswojenia. Kierując się wskazówkami ekspertów z branży ogrodniczej, możemy z powodzeniem zaaranżować własny ogród, tak by wzbudzał on podziw wśród sąsiadów, a także stał się idealnym miejscem na nasz odpoczynek. Przy projektowaniu ogrodu, należy zrobić to tak, aby stał się on wielofunkcyjny zarówno dla nas jak i naszych dzieci. Warto zatem pomyśleć o miejscu na grilla, na spokojny odpoczynek, plac zabaw dla dzieci a także na własny sad. Jeżeli w trakcie aranżacji tej przestrzeni napotkamy trudności, które uniemożliwią nam dokończenie prac na własną rękę, możemy zwrócić się o poradę do jednego z krakowskich firm, zajmujących się projektowaniem terenów zielonych. 

Zachowanie piękna czyli pielęgnacja

pielegnacja ogrodu

Gdy mamy już gotowy wymarzony kawałek zieleni, spełniający nasze wszelkie oczekiwania, nie możemy zapomnieć, iż aby utrzymać ten stan, wymagana jest cykliczna pielęgnacja ogrodu. Polegająca przede wszystkim na koszeniu trawy, przycinaniu krzewów, nawadnianiu kwiatów a także krzewów. Zadania te nie wymagają fachowej wiedzy, dzięki czemu możemy wykonać je sami za pomocą dostępnych na rynku preparatów i nawozów, wzmacniających stan naszych roślin. Jeśli zaś nie mamy umiejętności zajmowania się zielenią, możemy zostawić to jednej z wyspecjalizowanych firm, które na pewno zadba o to, aby nasz ogród zawsze przypominał bajkowe miejsce.

Na koniec kilka słów podsumowania

Posiadanie własnego ogrodu wiąże się z dużą ilością pracy, wymaganą do jego należytego utrzymania. Współcześnie nie musimy jednak robić tego samemu, gdyż możemy zlecić to wykwalifikowanym firmom, które zrobią to za nas. Jednak największą satysfakcję i dumę odczujemy, gdy wszelkie zabiegi pielęgnacyjne wykonamy samemu.